Paras pala Suomea - Metsähallitukselta
vapaa-aikaan, asumiseen, yritämiseen ja sijoittamiseen
Haluaisitko asua väljästi maaseutumaisessa miljöössä? Lapsilla olisi rauhallinen kasvuympäristö ja tilaa leikkiä. Voisit tehdä kotona töitä ja rakentaa vaikka mukavat harrastustilat.
Nyt on tarjolla omakotitalotontti Lestijoen läheisyydessä Lehtorannassa. Kannuksen kuntakeskukseen on matkaa noin 3 kilometriä ja Kokkolaan noin 45 kilometriä.
Rauhallisella kaava-alueella on vain 3 tonttia vierekkäin.
Tontin koko on suuri, yli puoli hehtaaria, ja rakennusoikeuttakin on todella reilusti. Suuri rakennusoikeus mahdollistaa tonttien hyvin monipuolisen käytön ja rakentamisen.
Sijainti | Kannus, Lehtoranta, 69100, Kannus |
---|---|
Alue | Keski-Pohjanmaa |
Kohteen tyyppi | Omakotitalotontti |
Kortteli / Tontti | 3 |
Velaton hinta | 22 000 € |
Myyntihinta | 22 000 € |
Tontin pinta-ala | 5 640 m2 |
Ranta | Ei rantaa |
Lisätietoja | Tie perille |
---|---|
Vesiliittymä | Vesiosuuskunta |
Tontin kuvaus |
Tontille saa rakentaa yhden yksi- tai kaksiasuntoisen päärakennuksen ja muita rakennuksia. Sähköliittymä Korpelan Voima Oy:ltä. Vesijohto/viemäri: Lisätiedot: Kannuksen Vesiosuuskunta www.kvesi.fi. toimisto@kvesi.fi |
---|---|
Tontin pinta-ala | 5 640 m2 |
Rakennusoikeus | 532 m2 |
Tontin omistus | Oma |
Kaavoitustilanne | Osayleiskaava |
Lisätietoja kaavoituksesta | Lestijokilaakson osayleiskaava, kaavamerkintä AP |
Käyttö- ja luovutusrajoitukset | Tontin voi myös vuokrata. Vuosivuokra (6 % myyntihinnasta), on sidottu elinkustannusindeksiin. Vuokraopimuksessa on vapaa siirto-oikeus. |
Kiinteistötunnus | 217-403-3-55 |
---|
Ajo-ohje |
Kannuksesta: Aja Kannuksesta tietä nro 775 Himangantie noin 3 km. Käänny vasemmalle Niemeläntielle (Ojala-tienviitta). Jatka Niemeläntietä noin 600 metriä. Tontit ovat tien vasemmalla puolen (Metsähallituksen tienviitta). Kokkolasta: Aja Kokkolasta tietä E8 noin 1,5 km. Pysy oikealla kaistalla tien haarautuessa, seuraa opasteita tielle Kajaani/Ylivieska/Kälviä. Poistu kiertoliittymästä tielle Kajaanintie 28. Käänny vasemmalle tielle Himangantie (775), aja noin 3 km. Käänny vasemmalle Niemeläntielle. Jatka Niemeläntietä noin 600 metriä. Tontit ovat tien vasemmalla puolen (Metsähallituksen tienviitta). |
---|
Kohdenumero | Kortteli | Tontin numero | Pinta-ala | Tyyppi | Myyntihinta | Tila |
---|---|---|---|---|---|---|
20981269 | 2 | 6 864 m2 | omakotitalotontti | 20 000 € | Vapaa | |
21952924 | 1 | 6 341 m2 | omakotitalotontti | 17 000 € | Vapaa |
Tilaa uutiskirjeemme sähköpostiisi - kuulet ensimmäisten joukossa kohteisiimme liittyvistä ajankohtaisista asioista.
Tilaa uutiskirje