Käytämme evästeitä (cookies) käyttäjäkokemuksen parantamiseksi ja käyttötilastojen keräämiseksi.

Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja

x

Yhteystiedot

Alla olevasta taulukosta voit hakea yhteystietojamme aakkosjärjestyksessä tai käyttää apuna hakua jossa etsimäsi henkilö löytyy henkilökohtaisten vastuualueitten mukaan. Vapaa sanahaku mahdollistaa lisäksi haun esimerkiksi toimipaikan tai henkilön nimen perusteella.

Myyjät kartalla:
Tonttien myynti | Metsätilojen myynti | Rakennusten myynti

Lisätietoja Laatumaasta ja liiketoiminnastamme löydät Tietoa meistä osiosta.

Finne Perttu
Maakauppapäällikkö, Vantaa
Johto, Metsätilat
040 508 8991
perttu.finne@metsa.fi
Hallenberg Tuomas
Johtaja, Vantaa
Johto
040 528 6069
tuomas.hallenberg@metsa.fi
Harjula Heli
Tuulivoima-asiantuntija, Oulu
Tuulivoima
040 751 0875
heli.harjula@metsa.fi
Hentilä Timo
Myyntineuvottelija, Kajaani
Metsätilat
0400 396 369
timo.hentila@metsa.fi
Hiilesmaa Nora
Kehittämisen asiantuntija, Hämeenlinna
Kehittäminen
0400 357 692
nora.hiilesmaa@metsa.fi
Huttunen Juha P.
Myyntineuvottelija, Kuopio
Metsätilat
040 719 9663
juha.huttunen@metsa.fi
Hytönen Mika
Kiviainespäällikkö, Oulu
Kiviaines, Tuulivoima
040 722 4417
mika.hytonen@metsa.fi
Ihatsu Marko
Myyntineuvottelija, Jyväskylä
Rakennukset
040 841 2783
marko.ihatsu@metsa.fi
Jussila Maija
Business Controller, Vantaa
Johto
040 729 0562
maija.jussila@metsa.fi
Jäntti Risto
Myyntineuvottelija, Suomussalmi
Rakennukset
0400 399 392
risto.jantti@metsa.fi
Kaltiokumpu Ulla-Maija
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Tontit
040 510 3194
ulla-maija.kaltiokumpu@metsa.fi
Kandelin Tauno
Kiinteistökauppapäällikkö, Kuopio
Johto, Rakennukset, Tontit
040 532 5552
tauno.kandelin@metsa.fi
Karhapää Timo
Kehittämisen asiantuntija (yritysasiakkuudet), Vantaa
Kehittäminen
+358 40 758 8882
timo.karhapaa@metsa.fi
Kaurala Hanna
Viestintäpäällikkö, Vantaa
040 350 4947
hanna.kaurala@metsa.fi
Kelahaara Reijo
Rakennuttaja-asiantuntija, Kuopio
Tontit
0400 396 188
reijo.kelahaara@metsa.fi
Keränen Matti
Tuotantopäällikkö, Posio
Kiinteistökehitys
0400 395 306
matti.keranen@metsa.fi
Kokkoniemi Tuomo
Myyntineuvottelija, Ivalo
Rakennukset
0400 205 974
tuomo.kokkoniemi@metsa.fi
Markkanen Ismo
Myyntineuvottelija, Kuopio
Rakennukset
040 532 5553
ismo.markkanen@metsa.fi
Maukonen Esko
Kehittämisen asiantuntija, Kuopio
Kehittäminen
0400 291 657
esko.maukonen@metsa.fi
Meriläinen Hannu
Myyntineuvottelija, Kuopio
Tontit
040 532 5554
hannu.merilainen@metsa.fi
Mähönen Jarkko
Kaavoitusinsinööri, Kuopio
Tontit
040 540 6266
jarkko.mahonen@metsa.fi
Männistö Kari
Myyntipäällikkö, Rovaniemi
Tontit
0400 180 063
kari.mannisto@metsa.fi
Oikarinen Sivi
Kehittämisen asiantuntija, Vantaa
Tuulivoima
040 522 4767
sivi.oikarinen@metsa.fi
Oiva Kalle
Hankekehittäjä, Oulu
Tuulivoima
040 637 2751
kalle.oiva@metsa.fi
Ojala Tapio
Myyntineuvottelija (Pohjois-Kainuu, Koillismaa, Simo, Posio), Oulu
Tontit
0400386476
tapio.ojala@metsa.fi
Ollila Heikki
Myyntineuvottelija, Haapajärvi
Metsätilat
0400 185 127
heikki.ollila@metsa.fi
Palén Markku
Toimitilapäällikkö, Vantaa
Kehittäminen
0400 396 816
markku.palen@metsa.fi
Pekkinen Paula
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Markkinointi, Tontit
040 6309119
paula.pekkinen@metsa.fi
Pirttilä Lea
Myyntineuvottelija (Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski, Salla, Posion pohjoisosat), Rovaniemi
Metsätilat
040 557 9760
lea.pirttila@metsa.fi
Puurunen Tarja
Myyntineuvottelija (Pohjois-Pohjanmaan rannikkoalue, Etelä-Kainuu, Keski-Pohjanmaa), Oulu
Tontit
0400 322 060
tarja.puurunen@metsa.fi
Sassi Jyrki
Kiinteistöasiantuntija, Vantaa
Metsätilat
040 749 1546
jyrki.sassi@metsa.fi
Siira Jorma
Sovellusasiantuntija, Oulu
Metsätilat
040 560 0983
jorma.siira@metsa.fi
Silomäki Pasi
Myyntineuvottelija, Parkano
Metsätilat
0400 132 137
pasi.silomaki@metsa.fi
Sirviö Eero
Kiinteistöasiantuntija, Kuopio
Metsätilat
0400 125 565
eero.sirvio@metsa.fi
Sundman Maria
Markkinointipäällikkö, Rovaniemi
Markkinointi
040 752 4373
maria.sundman@metsa.fi
Tapio Pertti
Tuulivoimapäällikkö, Oulu
Johto, Tuulivoima
040 510 5302
pertti.tapio@metsa.fi
Taskila Jari
Liiketoiminnan Kehityspäällikkö, Oulu
Johto, Kehittäminen
040 5474872
jari.taskila@metsa.fi
Tervaniemi Olli-Matti
Ympäristöasiantuntija, Oulu
Tuulivoima
040 195 6934
olli-matti.tervaniemi@metsa.fi
Tikkanen Veijo
Myyntineuvottelija, Mikkeli
Metsätilat
0400 172 275
veijo.tikkanen@metsa.fi
Timonen-Nissi Risto
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Rakennukset
0400 178 731
risto.timonen-nissi@metsa.fi
Tuominen Sini
Myyntineuvottelija, Hämeenlinna
Tontit
0400 967 609
sini.tuominen@metsa.fi
Uusitalo Veijo
Myyntineuvottelija (Kittilä, Kolari, Muonio, Pello, Sodankylä), Rovaniemi
Metsätilat
0400 209 922
veijo.uusitalo@metsa.fi
Vaara Marja
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Tontit
0400 713 770
marja.vaara@metsa.fi
Vakkala Kauko
Myyntineuvottelija (Rovaniemi, Ranua, Ylitornio, Tervola, Simo, Keminmaa), Rovaniemi
Metsätilat
0400 290 892
kauko.vakkala@metsa.fi
Viisanen Jani
Kaavoitusinsinööri, Jyväskylä
Tontit
040 357 7209
jani.viisanen@metsa.fi
Virkki Liisa
Toimistosihteeri
Metsätilat
040 529 2144
liisa.virkki@metsa.fi
Ålander Jouko
Myyntineuvottelija, Savonlinna
Metsätilat
0400 184 575
jouko.alander@metsa.fi
X

Tilaa uutiskirje ja pysyt ajan tasalla!