Olemme päivittäneet tietosuojaselosteemme Lisätietoja

x

Yhteystiedot

Alla olevasta taulukosta voit hakea myyntihenkilöstömme yhteystiedot aakkosjärjestyksessä. Vaihtoehtoisesti voit hakea yhteystietoja vastuualueen, toimipaikan tai henkilön nimen perusteella.

Koko henkilöstön yhteystiedot löydät Metsähallituksen yhteystiedoista.

 

Myyjät kartalla:

Tonttien myynti | Metsätilojen myynti | Rakennusten myynti

Finne Perttu
Maakauppapäällikkö, Vantaa
Metsätilat, Johto
040 508 8991
perttu.finne@metsa.fi
Huttunen Juha P.
Myyntineuvottelija, Kuopio
Metsätilat
040 719 9663
juha.huttunen@metsa.fi
Hämäläinen Tanja
Kaavoitusinsinööri, Rovaniemi
040 186 9339
tanja.hamalainen@metsa.fi
Ihatsu Marko
Myyntineuvottelija, Jyväskylä
Rakennukset
040 841 2783
marko.ihatsu@metsa.fi
Kaltiokumpu Ulla-Maija
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Tontit
040 510 3194
ulla-maija.kaltiokumpu@metsa.fi
Kandelin Tauno
Va. johtaja, Kuopio (johtaja Tuomas Hallenberg Metsähallituksen va. pääjohtaja 2.9.2019 alkaen)
Johto
040 532 5552
tauno.kandelin@metsa.fi
Karhapää Timo
Kehittämisen asiantuntija, Vantaa
Yritys- ja sijoituskohteet
040 758 8882
timo.karhapaa@metsa.fi
Kaurala Hanna
Viestintäpäällikkö, Vantaa
Markkinointi ja viestintä
040 350 4947
hanna.kaurala@metsa.fi
Kelahaara Reijo
Rakennuttaja-asiantuntija, Kuopio
Tontit
0400 396 188
reijo.kelahaara@metsa.fi
Keränen Matti
Tuotantopäällikkö, Posio
Yritys- ja sijoituskohteet
0400 395 306
matti.keranen@metsa.fi
Kokkoniemi Tuomo
Maankäyttöasiantuntija, Ivalo
Rakennukset
0400 205 974
tuomo.kokkoniemi@metsa.fi
Lankinen Marja
Myyntineuvottelija, Kuopio
040 486 3185
marja.lankinen@metsa.fi
Mähönen Jarkko
Kaavoitusinsinööri, Kuopio
Tontit
040 540 6266
jarkko.mahonen@metsa.fi
Männistö Kari
Va. Kiinteistökauppapäällikkö, Rovaniemi (Kiinteistökauppapäällikkö Tauno Kandelin va. johtaja 2.9.2019 alkaen)
Tontit, Johto
0400 180 063
kari.mannisto@metsa.fi
Ojala Tapio
Myyntineuvottelija (Pohjois-Kainuu, Koillismaa, Simo, Posio), Oulu
Tontit
0400386476
tapio.ojala@metsa.fi
Ollila Heikki
Myyntineuvottelija, Haapajärvi
Metsätilat
0400 185 127
heikki.ollila@metsa.fi
Pekkinen Paula
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Tontit
040 6309119
paula.pekkinen@metsa.fi
Pirttilä Lea
Myyntineuvottelija (Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski, Salla, Posion pohjoisosat), Rovaniemi
Metsätilat
040 557 9760
lea.pirttila@metsa.fi
Puurunen Tarja
Myyntineuvottelija (Pohjois-Pohjanmaan rannikkoalue, Etelä-Kainuu, Keski-Pohjanmaa), Oulu
Tontit
0400 322 060
tarja.puurunen@metsa.fi
Sassi Jyrki
Kiinteistöasiantuntija, Vantaa
Metsätilat
040 749 1546
jyrki.sassi@metsa.fi
Siira Jorma
Sovellusasiantuntija, Oulu
Metsätilat
040 560 0983
jorma.siira@metsa.fi
Silomäki Pasi
Myyntineuvottelija, Parkano
Metsätilat
0400 132 137
pasi.silomaki@metsa.fi
Sundman Maria
Markkinointipäällikkö, Rovaniemi
040 7524373
maria.sundman@metsa.fi
Tikkanen Veijo
Myyntineuvottelija, Mikkeli
Metsätilat
0400 172 275
veijo.tikkanen@metsa.fi
Timonen-Nissi Risto
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Rakennukset
0400 178 731
risto.timonen-nissi@metsa.fi
Tuominen Sini
Myyntineuvottelija, Hämeenlinna
Tontit
0400 967 609
sini.tuominen@metsa.fi
Uusitalo Veijo
Myyntineuvottelija (Kittilä, Kolari, Muonio, Pello, Sodankylä), Rovaniemi
Metsätilat
0400 209 922
veijo.uusitalo@metsa.fi
Vaara Marja
Myyntineuvottelija, Rovaniemi
Tontit
0400 713 770
marja.vaara@metsa.fi
Viisanen Jani
Kaavoitusinsinööri, Jyväskylä
Tontit
040 357 7209
jani.viisanen@metsa.fi
Ålander Jouko
Myyntineuvottelija, Savonlinna
Metsätilat
0400 184 575
jouko.alander@metsa.fi
X

Tutustu tontin ostajan & vuokraajan tietopakettiin